• Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi Selvi Cad. No:7 Nilüfer / Bursa / TÜRKİYE

ŞirketimizBİZİM HAKKIMIZDA

1979 yılında kurulan ve kum döküm ile üretimine başlayan firmamız 1980 yılında enjeksiyon döküme yönelmiştir. 1995 yılından bu yana ÖZFER DÖKÜM San. Tic. Ltd. Şti. olarak döküm sektöründe kalite ve çağdaş teknolojiyi esas alarak hizmetlerine devam etmektedir. 

Aynı yıl kendi bünyesine dahil ettiği kalıp imalat ve bakım atölyesi ile de imalatının kalite ve zamanında teslim ilkelerini desteklemesi sağlanmıştır.

2005 yılında NOSAB’ daki fabrikasına taşınmıştır. 2600 m2 kapalı alanı olan fabrikada çağın gereklerine uygun donanım ve teçhizatla üretim yapmaktadır.

Firmamız başta otomotiv olmak üzere ziraat, makina, elektrik ve mutfak gibi sektörlerde faaliyet göstermektedir. Alüminyum aşımları ve zamak enjeksiyon dökümü yapan firmamızda ayrıca kalıp bakım bölümünde döküm sonrası kalıpların bakımı yapılmaktadır.

Bünyemizde bulunan kalıp imalat atölyemizde kalıp imalatı yaparak ürün kalitesini arttırma çabası içerisinde faaliyet göstermektedir.

BaşlangıçlarŞİRKET TARİHÇESİ

1979

ÖZFER DÖKÜM FAALIYETE BASLADI

COMPANY ESTABLISHED
1986

ANA SANAYILERIN DIREKT TEDARIKÇISI OLUNDU

BECOME THE DIRECT SUPPLIER TO MAIN INDUSTRIES
1995

KALIP ÜRETIM HATTI FAALIYETE BASLADI

MOULD PRODUCTION LINE IS STARTED
2000

AVRUPA ÜLKELERINE IHRACATA BASLANDI

STARTED EU EXPORT PROCESSES
2010

ÜRETIM HATTIMIZ TAM OTOMOTIK ROBOT SISTEMI ILE FAALIYETE BASLADI/ TS 16949 SER

STARTED TO PRODUCE WITH FULL AUTOMATIC ROBOT LINES / TS 16949 CERTIFICATED
2012

CNC ISLEME HATTI KURULDU

CNC MACHINING LINE IS ESTABLISHED
2018

IATF 16949 SERTIFIKASI ALINDI

IATF 16949 CERTIFICATED
2019

750 TON TAM OTOMATIK ENJEKSIYON MAKINASI FAALIYETE GEÇTI

750 TONS FULL AUTOMATIC INJECTION MACHINE IS STARTED
2019

AMERIKA KITASINA ÜRÜN IHRACATINA BASLANDI

EXPORT PROCESSES TO AMERICA CONTINENT IS STARTED
2021

ENDÜSTRI 4.0 ILE ÜRETIM ÇALISMALARINA BASLANDI

STARTED TO PRODUCE WITH INDUSTRY 4.0

ŞirketimizKALİTE POLİTİKASI

Alüminyum Alaşımları Enjeksiyon Döküm, Kalıp İmalatı  yapan  firmamızın  KALİTE  POLİTİKASI; 

İLGİLİ TARAFLARIN MEMNUNİYETİ

İlgili iç ve dış tarafların uygulanabilir beklentilerini tanımlamak ve beklentilerine yönelik faaliyetleri uygulamak. 


ÇALIŞANLARIN KATILIMI

Çalışanlarımızın eğitimlerini sürekli kılarak iş kalitesini arttırmak, önerilerinden yararlanarak gelişme katkıda bulunmalarını sağlamak, motivasyonunu iyileştirerek iş verimini yükseltmek. 
 
SÜREKLİ İYİLEŞTİRMEK  

Tüm hedefleri sürekli iyileştirme çerçevesinde belirlemek ve takip etmek,   Proses yaklaşımını yerleştirecek sürekli gelişimi kalıcı kılmak, 
 
TEDARİKÇİLERİN GELİŞTİRİLMESİ

Ürün kalitesini etkileyen girdiler temin eden tedarikçilerimizi denetim uygulayarak performans gidişatını izleyerek geliştirmek ve gerekli desteği vermek.  
 
ÇEVREYE DUYARLILIK

Enerji ve doğal kaynakların tükenebilir olduğunu göz önünde bulundurarak çevresel etkileri belirlemek ve gerekli önlemleri almak.    

ÖZFER DÖKÜM  OLARAK BİZLER, YUKARIDA BELİRTİLEN İLKELER IŞIĞINDA HİZMETLERİMİZİ YERİNE GETİRMEYİ  TAAHHÜT EDERİZ. 

ŞirketimizDÖKÜM LABORATUVARIMIZ

Döküm laboratuvarımızda dayanım özellikleri iyi, hem narin, hem de sağlam yapıdaki parçaların üretimi yapılmaktadır. Müşterilerimize sunduğumuz istenilen miktarda prototip olarak üretilir ve çalışma koşulları etüt edilir. Yeterlilik testlerine tabi tutulan parçalar müşterinin istediği sayıda üretilip teslimi gerçekleştirilir.

Üretilecek parçalarda eksik-hasar tespiti yapılır ve incelenir.  Fiziksel ve kimyasal yönden yapılan araştırmaların dışında malzemelerin uğradığı değişimleri belirlemek için yapılan karakterizasyon çalışmaları, üretim metodunun doğrulanması konusunda doğru bilgiyi sağlar.  Orijinal parçadan yola çıkarak ölülendirme işlem üç boyutlu olarak gerçekleştirilir. Elde edilen datalar ön incelemede belirlenen üretim yöntemine göre modellenir ve üretim aşamasına geçilir.

Dökümden çıkan parçalar eldeki datalar ve orijinal parça ile boyutsal açıdan kıyaslanır. Aynı zamanda mekanik özellikleri incelenen döküm parçalardan testleri geçenler son ölçüye işlenir.

Laboratuvar olarak sadece parçaların üretimi değil, üretim sonrası yerinde kullanımının takip edilmesi de önemlidir. Üretim sonrası kullanıldıkları yerde incelemeler devam ederek, parçanın izlemesi tamamlanır ve müşteri memnuniyeti sağlanır.

HİZMETLERİMİZİN VE PROJE ÖZELLİKLERİMİZİN TAM KATALOĞUNU İNDİRİN
İNDİR